Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo

Grand Press Photo to konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Organizuje go miesięcznik "Press". Grand Press Photo wyróżnia się tym, że uczestniczący w nim fotoreporterzy poddają się ocenie fachowca o światowej sławie. Przewodniczącym jury jest bowiem co roku laureat World Press Photo. Byli to dotychczas: Francesco Zizola, Claus Bjorn Larsen, Jean-Marc Bouju, Eric Grigorian oraz Spencer Platt, Finbarr O’Reilly, Lucian Perkins, Jodi Bieber, Samuel Aranda, Paul Hansen i Christopher Morris. Oprócz laureata World Press Photo w jury konkursu zasiądą polscy zawodowi fotoreporterzy i fotoedytorzy.

Zdjęcia są oceniane w kategoriach: Wydarzenia, Ludzie, Życie codzienne, Sport, Środowisko, Kultura i człowiek (od 2015 roku), Portret sesyjny. Maksymalnie do konkursu można zgłosić pięć pojedynczych fotografii jednego autora oraz trzy fotoreportaże jednego autora.

Oddzielne kategorie to: Projekty dokumentalne (od 2015 roku) i Photo Book (od 2015 roku).

Do konkursu kwalifikowane będą tylko te prace, do których zostanie wypełniony i wysłany do dnia 2 kwietnia 2016 roku formularz zgłoszeniowy online. Więcej informacji w regulaminie.

Wszystkie fotografie, które po pierwszym posiedzeniu jury trafiają do finału, zostaną zaprezentowane na wystawie konkursowej. Publikujemy je również w specjalnym albumie.

Wystawy

 

 

 


Wystawa Grand Press Photo 2016 w Centrum Handlowy BRAMA POMORZA w Lipienicach. Wystawa prezentowana będzie do 20 lutego.

Multimedia

 

 

 


Dawid Zieliński opowiada jak zrobił Zdjęcie Roku

Fotorelacja z gali Grand Press Photo 2016


GaleriaOglądaj nagrodzone zdjęcia

Album Grand Press Photo

Aplikacja Grand Press Photo – to album zawierający najlepsze zdjęcia prasowe, które trafiły do finału Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizowanego przez miesięcznik „Press”. - do bezpłatnego pobrania

Poszukiwany, poszukiwana. Kto jest autorem opublikowanego zdjęcia?

To pierwszy materiał w tak kompleksowy sposób podejmujący tematykę prawidłowego podpisywania zdjęć publikowanych w polskich mediach.
Skrócony raport do pobrania


Sponsorzy